Get Adobe Flash player

  Game Mania biedt je meer !

De grootste LEGO Mario ter wereld!

Update:
Dinsdag 03 nov-2009

Gisteren is onze Lego-Mario verkocht op eBay. We moeten toegeven dat de verwachtingen hooggespannen waren, zeker na al die informatie-aanvragen die van over de hele wereld binnenliepen. Maar we hebben toch een mooi bedrag van 3.500 euro binnengehaald voor het goede doel.

En het goede nieuws is dat een franchisenemer van Game Mania het hoogste bod heeft uitgebracht!
De Lego-Mario zal dus naar alle waarschijnlijkheid nog publiek te bekijken zijn in een van de Game Mania winkels. To be continued…


Update:
Vrijdag 30 okt-2009

Momenteel zitten we op eBay aan 30.000 views en we krijgen hier heel wat enthousiaste reacties
binnen van eBay bezoekers. Er zijn ook heel wat Amerikanen geïnteresseerd in onze Lego-Mario!

Legobouwer Dirk Van Haesbroeck heeft ondertussen een mooi filmpje gemaakt van het ganse creatieproces.
Zeker de moeite om eens te bekijken: Lego-Mario Bouwproces
Als het in realiteit ook zo snel zou gaan…

Tot maandag op de veiling!

 

Update:
Maandag 26 okt-2009

De veiling op eBay is afgelopen vrijdag naar verwachting rustig opgestart. De meeste bieders kijken in het begin uiteraard een beetje de kat uit de boom, maar de verwachtingen zijn hooggespannen…Volgende week maandag, 2 november, zullen er rond 11u30 echter vele geïnteresseerden aan hun PC-scherm gekluisterd zitten, want dan loopt de veiling van de unieke LEGO-Mario op zijn einde. Dan zullen we immers niet alleen de nieuwe eigenaar van de grootste LEGO-Mario ter wereld kennen maar ook
het eindbedrag dat we aan het Ronald McDonald Kinderfonds kunnen schenken!

Wie nog overweegt om een bod te doen, zal hiervan zeker geen spijt krijgen: de LEGO-blokjes alleen al hebben een waarde van niet minder dan 3000 euro! En dan hebben we het nog niet over de talrijke werkuren gehad. Er zitten bovendien ook unieke kleuren in de sculptuur verwerkt, die in de gewone retailwinkels niet te vinden zijn, zoals het irisblauw van de Mario-ogen.

Foto's
Hieronder vinden jullie nog enkele prachtige foto's van het officiële onthullingsmoment.    

     



Update:
Vrijdag 23 okt-2009

 

De veiling is gestart
Vandaag rond 11:45 is de veiling van het Mario beeld gestart op eBay , over 10 dagen loopt deze af en is bekend wie de grootste Mario ter wereld bestaande uit ruim 40.000 Lego steentjes in de wacht heeft gesleept.

Het goede doel 
De opbrengst van de veiling op eBay gaat naar het Ronald McDonald Kinderfonds.
In Ronald McDonald Huizen, steeds gebouwd vlakbij het ziekenhuis of revalidatiecentrum, logeren gezinnen om dicht bij hun kind te kunnen zijn. In Ronald McDonald Huiskamers kunnen gezinnen even ontspannen tijdens de behandeling van het kind.

Meer informatie over dit goede doel kunt u vinden op www.kinderfonds.nl


Update:
Donderdag 22 okt-2009

De dag van de onthulling
Omstreeks 12:00 vertrok het team naar Zwolle waar Mario onder een doek al op het podium stond te wachten. De eerste beursdag was ondertussen in volle gang en iedereen maakt kennis met de 9de editie van LEGO WORLD.

Dirk trok zijn overall aan en kon rond 16:30 uur het podium betreden. De onthulling was daar! Een joelende menigte was getuige van Dirk die de doek verwijderde en Lego Mario was voor het eerst volledig te zien. Althans, hij was nog niet helemaal klaar!
De laatste hand moest nog worden gelegd aan de Mario. Dat wil zeggen symbolisch. Dirk plaatste het Mario teken op de grote Mario pet en daarmee was de creatie voor 100% voltooid.

Foto's
De resterende foto's van het bouwprocess zijn hieronder toegevoegd.

     



Update:
Woensdag 21 okt-2009

Stilte voor de storm
Het is de dag voor de grote onthulling. Een beetje stilte voor de storm als het ware. Dirk begint ondertussen al ontwenningsverschijnselen te krijgen. Zijn handen kriebelen maar het beeld staat nu al in Zwolle en het bouwproces zit er op. Of toch niet?



Update:
Dinsdag 20 okt-2009

Transport
Gisterenavond vond het transport plaats. Om 21:30 uur kwam de mario aan in Zwolle. Net op tijd want om 22:00 uur sloot de beurs af voor leveringen.
Dat betekende toch nog haastwerk om binnen 30 minuten alles in gereedheid te brengen voor alle repetities op dinsdag en woensdag. Maar was de Lego Mario ook af?



Update:
Maandag 19 okt-2009

De deadline nadert!
We zijn nu zo'n 2 weken onderweg en de deadline komt met rasse schreden dichterbij. We hebben laag 142 voltooid en moeten dus nog 18 lagen bouwen. Zondag stond de hele dag in het teken van de rode steentjes voor de pet van Mario. Maar liefst 18 uur lang heeft Dirk gisteren doorgebouwd. De laatste loodjes wegen het zwaarst en dat geldt nu helemaal. Haast is geboden om het geheel klaar te krijgen voor het transport van vanavond. Het wordt spannend!

Foto's voortgang
Het fotografisch verslag wordt natuurlijk achter de schermen voortgezet, maar om de volledige onthulling van dit beeld voor de LEGO WORLD beurs te bewaren zullen we de foto's van zondag en vandaag pas na de onthulling vrijgeven. Alle bezoekers van de beurs hebben dus een primeur. We gaan natuurlijk wel door met ons tekstuele verslag over de verdere aanloop naar de beurs.

Update:
Zaterdag 17 okt-2009

Mario kan bijna zien
We hebben de lagen bereikt waar de meeste kleuren in verwerkt worden (laag 111). Rood voor de pet, bruin voor de haren en bakkebaarden, zwart voor de snor, wit en licht blauw voor de ogen en dan nog de huidskleursteentjes. Door de vele kleuren en toch ook weer de moeilijkheidsgraad duurt elke laag nu ongeveer een uur om te bouwen. Voortgang lijkt dus traag! 

We komen langzamerhand richting de voltooiing van de creatie maar zal het nog op tijd zijn? Maandag avond staat er een hele strakke deadline. Mario moet klaar zijn voor transport van de bouwstudio naar de beurs in Zwolle. Op het laatste moment de Mario aanleveren in Zwolle is geen optie. Ook de mensen van de LEGO WORLD beurs hebben hun voorbereidingen en opbouwtijd nodig. De tijd begint te dringen, we hebben nog ruim 40 lagen te gaan!

En we behandelen natuurlijk ook weer een vraag voor Dirk:
Vraag: Heeft Dirk al eerder zulke grote beelden gebouwd?
Antw.: LEGO Mario is absoluut de grootste LEGO creatie van Dirk tot nu toe. En dat niet alleen in de hoogte maar ook in totale aantallen steentjes. Alle foto's van zijn creaties kan je zien via www.brick-projects.com

     

Update:
vrijdag 16 okt-2009

Level 100 voorbij!
We zitten nu over de 100 lagen (momenteel laag 103) en hebben daarmee ook een start gemaakt aan de neus en oren. Nog een paar laagjes en ook de ogen zullen hun eerste opwachting maken.

Het hoofd heeft nu van achter (haarlijn) tot voor (neus) een overspanning van 60 cm bereikt. Daarmee steek hij zowel aan de voorkant als achter uit boven de sokkel. Totaal zal dit na voltooiing 71 cm zijn, dit tegenover de sokkel die maar maximaal 52 cm diep is.

Wederom hebben we vandaag weer een vraag voor Dirk:
Vraag: ik ben reuze benieuwd hoe je te werk bent gegaan met het plannen van de bouw. Heb je een soort van bouwschema gemaakt, heb je het met de computer berekend of doe je het gewoon allemaal uit het hoofd? Knap werk en nog veel succes met de laatste loodjes!
Antw: Hiervoor is een speciaal een software programma uitgewerkt om zo laag na laag de Mario-creatie op te kunnen bouwen.
Eerst wordt er een digitale 3D sculptuur gemaakt en laat dan de het softwareprogramma dit beeld opdelen in lagen.
Deze doorsneden worden laag per laag op een A4 vel uitgeprint met in elk blokje het nummer van de juiste kleur. Er zijn in totaal zo’n 160 doorsneden / lagen.


   

Update:
Donderdag 15 okt-2009

Tot laag 94 voltooid
Dirk heeft zich volledig gestort op het bouwen van het hoofd van Mario. Het lijf is nu helemaal klaar. Als alles volgens schema verloopt zullen we in het weekend aan de rode pet beginnen. Hopelijk zorgt de complexiteit van het hoofd niet voor vertraging. Het gaat namelijk erg spannend worden om op tijd de Mario te voltooien en hem op tijd in Zwolle te krijgen voor de onthulling op de LEGO WORLD beurs.

Verder behandelen we een ambitieuze vraag van een van onze bezoekers aan Dirk:

Vraag: Hoe lang bouwt Dirk al zulke LEGO projecten? En hoe kan ik ook professioneel LEGO bouwer worden?
Antw.: Dirk heeft als kind altijd met Lego gespeeld en is vorig jaar – na 20 jaar! – opnieuw met Lego aan de slag gegaan. Het is dus gewoon een kwestie van passie, opnieuw blokjes kopen en beginnen bouwen!
Dirk heeft op het internet enkele maanden geleden een en ander gelezen over de creatie van een kleine Lego-Mario en heeft dan de Luigi (maatje van Mario) zelf met Lego nagebouwd. Hij heeft hiervoor speciaal een software programma uitgewerkt om zo laag na laag de creatie op te bouwen. Dit was zo goed gelukt, dat hij nu de uitdaging van de creatie van de grootste Lego-Mario ter wereld is aangegaan. 
Om LEGO bouwer te worden heb je dan ook een beetje geluk nodig, het is toevallig zo gelopen. Je hoeft er in ieder geval niet voor naar een bepaalde school!


 

Update:
Woensdag 14 okt-2009

Zoals aangekondigd!
Het is gelukt! We hebben de eerste steentes in huidskleur gebruikt voor het hoofd (laag 87), het zijn er niet veel maar toch. We hebben nu dus ook bijna de schouders voltooid en kunnen ons gaan storten op het tweede moeilijke gedeelte van de bouw. De handschoenen waren frustrerend en waren moelijk vanwege de kleine ruimtes. Het hoofd daarintegen is moeilijk omdat het zo groot en complex is. We gaan ook een hoop kleurtjes door elkaar gebruiken. Erg opletten dus!

Er komen ook al aardig wat enthousiaste vragen binnen. We zullen de meest gestelde hieronder alvast even vermelden! Meer vragen en antwoorden zullen we met de dagelijkse updates proberen te verwerken. We willen alle mensen die succes wensen natuurlijk ook bedanken voor de reacties!

Vraag: Hoe zijn jullie op het idee gekomen om een Mario te bouwen?
Antw.: Legobouwer Dirk heeft eerst een Lego-Luigi gemaakt van 67 cm en wilde die graag tentoonstellen in de Game Mania winkels. De marketing mensen van Game Mania vonden die zo knap dat aan Dirk is gevraagd of hij niet de grootste Lego-Mario ter wereld wilde bouwen, en zo is het begonnen!

 

Update:
Dinsdag 13 okt-2009

*NIEUW* Stel een vraag aan Dirk!
Heb jij ook een prangende vraag aan Dirk, wil je iets weten over de LEGO Mario of iets specifieks over het bouwproces? Stel dan je vraag via legosupermario@gamemania.nl en we leggen het voor aan Dirk.

We waren zelf eigenlijk ook wel even benieuwd naar een aantal zaken. We stelden hem daarom de volgende vragen:

Vraag: Hoe is het met je vingers? Ik kan me voorstellen dat het best zwaar is zoveel duizenden steentjes te plaatsen?
Antw. Dirk: Ik heb even last gehad van een vingertopje in het begin bij de opbouw van de sokkel ( bandwerk gele blokjes plaatsen ). Daarna heb ik mijn hand een dagje laten rusten en sindsdien geen problemen meer

Vraag: Doe je nog speciale oefeningen hier voor?
Antw. Dirk: Ik bouw redelijk veel en een geoefende hand kan gelukkig veel hebben!

Vraag: Hoeveel blokjes zijn er nu ongeveer in de handschoenen gegaan?
Antw. Dirk: Zo'n 2000 blokjes per handschoen. Dat komt omdat de eerste paar lagen compleet gevuld waren, verder is de vorm van de hand alleen mogelijk door hem bijna massief te bouwen.

Win tickets voor LEGO WORLD
We hebben gisteren ook een wedstrijd online gezet waarin elke winnaar 4 tickets kan winnen voor de LEGO WORLD beurs in Zwolle. Wil jij dus met de hele familie gratis naar de LEGO WORLD beurs om Mario zelf te bekijken? Doe dan mee met onze wedstrijd. De wedstrijd voor Nederland vind je hier en de wedstrijd voor België vind je hier.

We zijn over de helft
We zijn met laag 78 nu precies op de helft van de totale bouw aangekomen. Ook dat is weer een mijlpaal. Dat betekent ook dat de werktafel voor de tweede keer verlaagd is, nu naar 14 cm. Je ziet ook dat de verbindingen van de armen aan de torso van Mario voltooid zijn. Hopelijk zien we morgen de eerste delen van het hoofd!

   

 

Update:
Maandag 12 okt-2009

Nu al week 2
We zitten vol in de tweede week van het bouwproces en het gaat de goeie kant op! Eigenlijk geheel tegen de bouwregels in, zijn eerst de handschoenen afgebouwd (tot en met laag 65). De symmetrie was dus even ver te zoeken maar dit lastige klusje moest eerst uit de weg om met volle enthousiasme verder te kunnen gaan. Op dat vlak hadden we dus even 10 lagen voorsprong op de buik van Mario. Het gaf Dirk ook even de gelegenheid de handschoenen al iets eerder te passen!

En de kleur is...Rood!
Zoals al aangekondigd konden we de eerste rode steentjes binnenkort verwachten. Dus, zie hieronder de verschijning van de eerste rode steentjes (laag 66). Zoals je ziet hebben we een echte sprong kunnen maken in de voortgang. Nu we bij de buik aangekomen zijn, bij laag 72, zijn we ook daar over zijn breedste punt heen. Misschien dat we over een tweetal dagen al aan het hoofd kunnen beginnen?

   

 

Update:
Zaterdag 10 okt-2009

Lekker doorbouwen
Ook in het weekend moet er gewoon doorgebouwd worden. De Mario moet af zijn voordat de beurs begint op de 22ste. We hebben laag 51 voltooid en daarmee zijn de 5 moeilijkste lagen nu ook klaar. De overige lagen van de handen hebben een lagere moeilijksheidsgraad en deze laatste lagen witte steentjes zullen een sneller zichtbaar resultaat geven.

We zijn bijna een week onderweg maar nog lang niet halverwege de totale bouw. Dirk heeft zeker nog zo'n 100 uur bouwen voor de boeg. Wat dat betreft wordt het een lang weekend!

 

Update:
Vrijdag 9 okt-2009

Frustraties en vermoeidheid slaan toe
De voortgang zit momenteel niet in een hoog tempo. We zitten nu op 46 lagen en zijn bezig met het moeilijkste gedeelte van dit bouwproces. Dat lijkt misschien vreemd maar in de handschoenen van Mario zit enorm veel detail, namelijk de gebogen vingers en zijn duim. Tel daar bovenop de interne verstevigingen en het lijmen, en dan snap je dat deze 3 lagen toch niet zo gemakkelijk tot stand gekomen zijn. Waar dus de voortgang per dag eerder aanzienlijk was steekt dit flink af tegen de zichtbare voortgang van vandaag. Mogen we zeggen dat bij Dirk ook de inspanningen van de laatste dagen merkbaar zijn geworden?

Mijlpaal
Ook is er een mijlpaal behaald, Mario is nu op zijn breedste punt van 85 cm beland.
Dat heeft zijn positieve en negatieve kanten. Elke laag vergt nu niet alleen meer en meer blokjes, maar de blokjes leggen kost ook meer tijd omdat Dirk nu een aantal stappen om het beeld heen moet zetten. Waar hij eerder nog lekker vanuit dezelfde positie zijn steentjes kon stapelen moet hij nu rondom het beeld manoeuvreren.

Er zijn toch ook weer goede vooruitzichten. Er zijn nog maar 5  zeer moeilijke lagen te gaan in de handschoenen en we zullen straks de eerste rode blokjes gaan zien. 

 


Update:
Donderdag 8 okt-2009

Bruggen bouwen
"Stevigheid" is altijd een belangrijke zaak, zo ook bij het bouwen van deze statue uit LEGO. Omdat deze Mario niet massief zal zijn maar hol, worden er binnenin speciale verbindingsbruggen gebouwd. Aangezien we wel van "een buikje" mogen spreken bij Mario, is het bouwen van deze verstevigingen van essentieel belang. Nu dit vraagteken dan ook uit de weg geruimd is, kunnen we allemaal eens goed op dit detail gaan letten.

Handig
Na 8 lagen worden de handen van Mario middels een externe brug aan de heup van het lijf verbonden (laag 43). De gele pilaren zorgen ervoor dat het hele zaakje tijdelijk ondersteuning krijgt. Deze worden later weer verwijderd als de verbinding van de armen met het lijf tot stand gekomen is.

De eerste 3 lagen van de handen zijn wel massief. Bovendien vergen de handen meer tijd dan op het eerste gezicht verwacht zal worden. Alle naden van de handen zijn namelijk ook nog eens verlijmd en dat alleen al duurde een aantal uren. Overigens wordt het hele beeld gelijmd voor nog meer stevigheid. Het is natuurlijk wel de bedoeling dat Mario tegen een stootje kan.

Nog een klein detail voor de mensen die echt alles willen weten; de werktafel is verlaagd van 80 cm naar 42 cm. Het bloed moet natuurlijk wel goed door de vingertjes blijven stromen!

Update:
Woensdag 7 okt-2009

Bouwen in lagen
Een super grote statue van LEGO bouw je niet in het wilde weg. De Mario wordt dan ook systematisch opgebouwd in lagen. De 34ste laag is nu klaar (kniehoogte). Een belangrijk moment, omdat er nu gestart moet worden met de witte handschoenen en rode armen. Omdat deze aan veel hogere lagen vast komen te zitten zullen ze apart van lijf opgebouwd worden en later worden verbonden. Toch zullen de blauwe steentjes nog even de boventoon voeren. We gaan namelijk rustig richting de buik van Mario!

 

Update:
Dinsdag 6 okt-2009


De LEGO WORLD beurs
LEGO® WORLD is het allergrootste LEGO evenement van de wereld en wordt in 2009 al weer voor de 9e keer georganiseerd! LEGO WORLD vindt ieder jaar plaats in de herfstvakantie in de IJsselhallen in Zwolle. Tijdens LEGO WORLD kan je levensgrote LEGO bouwwerken bekijken, je vindt alle LEGO thema’s in het groot terug en natuurlijk kan je ook zelf met LEGO bouwen.

LEGO WORLD 2009 vindt plaats in de herfstvakantie van donderdag 22 oktober t/m dinsdag 27 oktober 2009 en is iedere dag van 10.00 tot 17.00 uur geopend.

Veiling LEGO-Mario 
Na voltooiing van deze gigantische creatie, wordt de LEGO-Mario geveild voor een goed doel. Iedereen die fan is van Mario en van LEGO en altijd al een plekje vrij heeft gehouden in zijn slaapkamer voor iets unieks, krijgt dus nu de kans om dit op te vullen! 

Mario krijgt eerste vormen
De voeten van Mario zijn voltooid en er wordt nu aan de benen gewerkt. Het zijn dus de blauwe blokjes die de komende dagen de boventoon zullen gaan voeren!

 

 

Maandag 5 okt-2009

Over 2 weken moet hij klaar zijn; de grootste Super Mario ter wereld, gebouwd uit meer dan 30.000 LEGO-steentjes. 22 oktober is namelijk de onthulling van deze creatie op de LEGO WORLD beurs in Zwolle, Nederland. 

Professionele Legobouwer Dirk Van Haesbroeck zal de komende 14 dagen dagelijks aan de creatie werken om tijdig klaar te zijn. De Super Mario zal in totaal 1,8 meter hoog worden, inclusief de sokkel, en ruim 40 kg gaan wegen.


Vorderingen online te volgen
Benieuwd of de Super Mario op tijd klaar zal zijn en we er in slagen de grootste LEGO Super Mario op de LEGO WORLD beurs te kunnen onthullen? Wil je van dichtbij volgen hoe dit allemaal praktisch in zijn werk zal gaan? Stem dan af op de Game Mania website.

Eerste Resultaat
Het eerste resultaat is al te zien. De sokkel waar Super Mario op komt te staan is al klaar. Hij bestaat uit 12.000 steentjes, is 105 (b) x 53 (d) x 30 (h) cm groot en weeg bijna 20 kilo! De Onmiskenbare tegelvloer, die als toplaag op de sokkel ligt bestaat alleen al uit 2.000 steentjes.

Nu dit klaar is, kan er begonnen worden met de voeten. Het begin daarvan is hieronder te zien. Binnenkort dus meer!

 

Voor hi-res images klikt u op de foto's.

 


 
  Game Mania Nieuwsbrief
   
  HOT Pre-Orders!
  FIFA 11
 
 
   
PRE-ORDER NOW:
64,98
  Call of Duty - Black Ops
 
 
   
PRE-ORDER NOW:
64,98
  Assassin’s Creed - Brotherhood
 
 
   
PRE-ORDER NOW:
64,98
  World of Warcraft - Cataclysm (Add-On)
  Wordt verwacht: 11 / 2010
   
 
Copyright 2008-2009 by Game Mania   -  Terms Of Use   -  Privacy Statement   -   Vacatures   -   Klantendienst   -   PEGI   -   STORES   -   Betaalmogelijkheden